Timsah uzmanı, köpeklere cinsel istismar suçlamasını kabul etti

İngiliz timsah uzmanı Adam Britton, köpekler cinsel istismarda bulunduğu iddiasıyla tutuklu yargılandığı davada hakim karşısına çıktı. Britton, atılı suçu kabul etti.

‘DETAYLAR YAYINLANAMAYACAK KADAR KORKUNÇ’

BBC’nin haberine göre, Avustralya’nın Kuzey Toprakları (NT) Yüksek Mahkemesi’nde 25 Eylül Pazartesi günü görülen duruşmada, Britton’un neredeyse hepsi hayatlarını kaybedene kadar onlarca köpeğe işkence ettiği, ardından işkence görüntülerini internete yüklediği ve burada çocuk istismarı içeriklerine de erişim sağladığı ifade edildi.

Daha önce BBC ve National Geographic için de çalışan Britton’un suçlarına ilişkin çoğu detayın ‘yayınlanamayacak kadar korkunç olduğu’ belirtildi; hakim izleyicilerin mahkeme salonundan ayrılmasını istedi. Mahkeme Başkanı Michael Grant, davaya konu olan olayları duymanın sinirsel şoka sebep olabileceğinin altını çizdi. Ardından, güvenlik görevlilerinin ve alt kademe mahkeme görevlilerinin salondan çıkabileceği bildirildi.

‘2014 YILINDAN BU YANA HAYVANLARA KARŞI SADİST CİNSEL BİR İLGİSİ VAR’

Duruşmada söz alan savcılar, Britton’un en az 2014 yılından bu yana hayvanlara karşı ‘sadist cinsel bir ilgisi’ olduğunu, kendi ev hayvanlarını istismar etmenin yanı sıra başka kişileri de kendi ev hayvanlarını istismar etmeleri için manipüle ettiğini anlattı.

İddiaya göre, Britton ayrıca iş veya seyahat nedeniyle çoğu zaman isteksiz bir biçimde hayvanlarını vermek isteyen kişilerin bulunduğu Gumtree Australia çevrimiçi platformunu da kullanıyordu. Hayvan sahipleri Britton’a ulaşıp hayvanlarının durumuyla ilgili soru sorduğunda ise Britton, bu kişilere uydurma hikayeler anlatıp eski fotoğraflar gönderiyordu. Bu esnada hayvanları kendi mülkü üzerindeki bir nakliye konteyneri içinde istismar ettiği belirtilen Britton’un konteynere ses ve görüntü kaydeden ekipmanlar da yerleştirdiği bilgisi paylaşıldı. Bu görüntüler ardından sahte isimlerle internette paylaşılıyordu.

KARAR DURUŞMASI ARALIK AYINDA

51 yaşındaki zoolog Dr. Britton’un bir videolarından biri, eyalet polisine iletildi ve Britton Nisan 2022’de tutuklandı. Britton, tutuklanmadan önceki 18 ay içinde 42 köpeği cinsel istismara maruz bırakmış ve bu köpeklerden 39’u hayatını kaybetmişti. Tutuklu yargılanan Britton’a ne ceza verileceği aralık ayında yapılacak duruşmada belli olacak. İngiltere’de doğan ve taşındığı Avustralya’da timsahlar üzerine uzmanlaşan Britton, Charles Darwin Üniversitesi’nde de görev yapmıştı. (DIŞ HABERLER)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx