Tepki Çekmişti: Devlet Tiyatroları Genel Müdürü Olarak Atanan Tamer Karadağlı İlk Kez Konuştu

Yeni atama kararları, geçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla Resmi Gazete’de yayımlandı. Açıklanan kararda yeni Devlet Tiyatroları Genel Müdürü’nün oyuncu Tamer Karadağlı olduğu haberi kısa sürede gündem oldu. Sosyal medyada tepkilerin çığ gibi büyümesi üzerine Tamer Karadağlı ilk kez konuştu. 

Gelin detayları görelim…

Resmi Gazete’de yayımlanan ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasının yer aldığı karar göre pek çok kurumda yeni atamalar gerçekleşti.

Bazı kamu kurum ve kuruluşlarının üst kademe yöneticiliklerinde yapılan yeni atamalar kısa sürede dikkat çekti. Tam 11 bakanlıkta 145 genel müdür atamasının yapıldığını da belirtelim.

Yeni üst kademe kamu yöneticiliklerinin isimlerine bakıldığında yıllardır ekranlarda izlediğimiz Tamer Karadağlı’nın olması dikkat çekti.

Çocuklar Duymasın dizisinde canlandırdığı ‘Haluk’ karakteriyle hafızalarımıza kazınan ünlü oyuncu uzun zamandır magazin dünyasının konuşulan isimlerinden aslında.

Altın Portakal gecesinde ödül alan oyuncu Nihal Yalçın’a karşı olan tavırlarıyla büyük yankı uyandıran Karadağlı’nın bu tavrı epey tepki çekmişti.

Karadağlı tepkilerin ardından, ‘Zafer konuşması ödülle yapılır diye verdim. Olaydan sonra Yalçın’ın paylaşımlarına baktım HDP ve Selahattin Demirtaş’la ilgili paylaşımlar yapmış, Onları mı destekliyor?’ açıklamasıyla gündem yaratmıştı.

Devlet Tiyatroları Genel Müdürlüğü görevine getirilen ünlü oyuncunun yeni konumu bir kez daha tartışma başlattı.

Sosyal medyanın adeta ayağa kalktığı bu günlerde tepkiler çığ gibi büyüdü, desek yanlış olmaz.

Bir süredir sessizliğini koruyan Tamer Karadağlı, yaşananların ardından konuyla ilgili ilk kez açıklamada bulundu.

Telefondan başını alamadığını söyleyen ünlü oyuncu daha sonra ‘gerekli açıklamaları yapacağını’ ifade etti.

Hürriyet Gazetesi’nden Behlül Aydın’ın telefonla ulaştığı Karadağlı şu açıklamaları yaptı:

‘Şu anda bir şey konuşamıyorum. Artık Tamer Karadağlı olarak değil kurumu temsil ettiğim için bir şey söylemem doğru değil. Daha çok yeni. Biraz zaman geçsin gerekli açıklamaları yapacağım. Şu an kurum ön planda. Telefonlardan başımı alamıyorum.” 

Siz bu konu hakkında neler düşünüyorsunuz?

Yorumlara bekliyoruz…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx