Son dakika! Bakan Yerlikaya: 38 mafya tipi suç çetesi çökertildi

ASLIHAN ALTAY KARATAŞ – ANKARA İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, 4 Haziran-6 Ekim tarihleri arasında 7’si ulusal, 31’i yerel olmak üzere 38 mafya tipi organize suç çetesinin çökertildiğini açıklayarak, “Nasıl teröre, zehir tacirlerine, göçmen kaçakçılığı organizatörlerine ve kaçakçılara göz açtırmıyorsak, halkımızın huzurunu kaçıran, güvenliğini tehdit eden organize suç örgütlerine de göz açtırmayacağız!” dedi.

Yerlikaya, Cumhurbaşkanlığı Kabinesi toplantısı sonrasında gazetecilerin sorularını yanıtladı. Öncelikli hedeflerinin başında ülkeyi organize suç örgütlerinden temizlemek geldiğini belirten Yerlikaya, “Bu amaçla, kahraman güvenlik güçlerimizle birlikte ulusal, bölgesel ve yerel organize suç örgütlerine yönelik mücadelemizi aralıksız sürüyoruz. Vatan toprağımızın dört bir yanında, organize suç örgütlerinden, şehir eşkıyalarına ve sokak çetelelerine kadar bu illegal yapılara karşı, ‘Kafes’ operasyonları düzenliyoruz, düzenlemeye de devam edeceğiz. Hedefimiz; her zaman olduğu gibi hukukun üstünlüğü ilkesine ve insan haklarına sadık kalarak, ülkemizi dünyanın en güvenli ülkesi yapmak. O nedenle; nasıl teröre, zehir tacirlerine, göçmen kaçakçılığı organizatörlerine ve kaçakçılara göz açtırmıyorsak, halkımızın huzurunu kaçıran, güvenliğini tehdit eden organize suç örgütlerine de göz açtırmayacağız!” dedi.

4 AYDA 378 OPERASYON

Yerlikaya’nın verdiği bilgilere göre, 4 Haziran-6 Ekim tarihleri arasında organize suç örgütlerine 378 operasyon gerçekleştirilirken, 2 bin 874 şüpheli gözaltına alındı. Bunlardan 702’si tutuklanırken, 594’ü adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. Yerlikaya, “Bu kapsamda 7’si ulusal, 31’i yerel olmak üzere 38 mafya tipi organize suç çetesi çökertilmiştir” bilgisini paylaştı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx