Nothing’in geliştirdiği cihaz herkesi şaşırttı

Carl Pei, Nothing şirketinin kurucusu, üretim modeline geçemeyen Nothing Power (1) modelinin eksikliklerini vurgulayan bir video yayınladı. Bu cihaz, aynı anda birden fazla cihazı şarj etmek üzere tasarlanmış bir şarj aleti ve taşınabilir batarya birleşimiydi. Tasarım anlamında Nothing Power (1), Nothing Ear (2) ile benzer şeffaf bir tasarıma sahip.

Video, Nothing’ın imza niteliğindeki şeffaf görünümüne sahip bir Power (1) prototipini gösteriyor. Üzerinde kablosuz şarjı destekleyen büyük bir Qi şarj bobini bulunuyor. Cihazın arkasında bir USB-C ve USB-A portu da var. Bu sayede Power (1), üç cihazı aynı anda şarj edebilme kapasitesine sahip. Dahili bir bataryaya sahip olan cihaz, aynı zamanda taşınabilir bir batarya olarak da kullanılabiliyor.

Nothing’in geliştirdiği cihaz herkesi şaşırttı

Ancak Nothing, Power (1)’in şeffaf plastik gövdesinin düşmelere karşı yeterince sağlam olmadığını belirtti. Dahili bataryanın varlığı cihazın ağırlığını artırmıştı. Bununla birlikte, Nothing, Power (1)’i geliştirirken sıcaklık yönetimi sorunlarıyla karşılaştı. Bu sorun, USB ve kablosuz şarjın eşzamanlı olarak kullanılması sırasında daha belirgin hale geldi.

Power (1)’in gövde ve sıcaklık sorunları, cihazın ticari bir ürün olmasını engelledi. Bu sorunların üzerine Nothing, Power (1) kadar iddialı olmasa da yüksek hızlı bir GaN şarj aleti piyasaya sürdü. Apple’ın AirPower şarj aletinin de benzer bir seyir izlediğini söyleyebiliriz. Apple, bu cihazı birkaç yılın gecikmesinin ardından piyasaya sürmekten vazgeçti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx