İsrail Hükümeti’nden Gigi Hadid’e yanıt

Tel Aviv hükümeti, Filistin asıllı ABD’li model Gigi Hadid’i ‘Yahudilerin acılarını görmezde gelmek’ ile suçladı. İsrail hükümetinin resmi Instagram hesabından yapılan paylaşımda, Hadid’e yönelik “Bir haftadır rahat uyuyor musun Gigi? Ya da evlerinde katledilen Yahudi bebeklere gözünü mü kapıyorsun? Sessizliğin durduğun yeri çok iyi gösteriyor. Seni görüyoruz” ifadeleri yer aldı.

28 yaşındaki model, geçtiğimiz günlerde yaptığı paylaşımda Filistin’e verilen desteğin ‘antisemitizm veya Hamas’a destek olarak yanlış anlaşıldığına’ işaret etmişti. Hadid, şöyle demişti: “İsrail hükümetinin Filistinlilere yönelik muamelesinde Yahudiliğe dair hiçbir şey yok. İsrail hükümetini kınamak Yahudi düşmanlığı değildir ve Filistinlileri desteklemek Hamas’ı desteklemek anlamına gelmez.”

Geçtiğimiz yıl defilelerden kazanacağı parayı Ukrayna ve Filistin’e bağışlayacağını duyuran Hadid, Yahudi karşıtlığı ile suçlanmıştı. Kazancıyla “Ukrayna’daki savaşta zarar görenlere yardım edeceğini” ve “Filistin’de aynı şeyleri yaşayanları desteklemeyi sürdüreceğini” söyleyen Hadid, şöyle demişti:

“Siyasetin, ırkın, dinin ötesinde hepimiz birbirimizi kardeş olarak görelim. Günün sonunda savaşın bedelini liderler değil masum hayatlar ödüyor. Ukrayna’dan ellerinizi çekin. Filistin’den ellerinizi çekin. Barış. Barış. Barış.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx