Hatay’da dinamitle aynı anda patlatılan 10 bina yerle bir oldu

İHA

Türkiye yarasını sarmaya devam ediyor…

Kahramanmaraş merkezli depremlerde en büyük yıkımın yaşandığı Hatay’da hasarlı binaların yıkımı ve enkaz kaldırma çalışmaları aralıksız sürüyor.

Kentte dinamitle patlatma yönteminin hayata geçirilmesiyle çalışmaları hız kazandı.

10 bina aynı anda patlatıldı

Enkazın büyük çoğunluğunun kaldırıldığı ilçesi Ekinci Mahallesi’nde bulunan çok katlı 10 bina aynı anda dinamitle patlatıldı.

Yıkım, sorunsuz olarak gerçekleştirilirken vatandaşlar yıkım anını çevrede bulunan kamyonların üzerine çıkarak meraklı gözlerle izledi.

O anlar kameralara yansıdı

Yıkım anı drone kamerasıyla havadan da görüntülendi.

Hatay’da aynı anda patlatılan binalar

“Bu evde benim 20 yıllık emeğim vardı, şuan ağlamak üzereyim”

Deprem öncesi 20 yıllık birikimiyle aldığı evinin yıkılacağının aklının ucundan geçmediğini belirten Seyfettin Yetken, “Evim yıkıldı, 500 bin TL’ye satın almıştım. Değeri 3-3 buçuk milyondu. Kesinlikle böyle bir yıkım aklıma gelmezdi. Bu evde benim 20 yıllık emeğim vardı. Şu anda ağlamak üzereyim.” dedi.

Yıkımda bin 569 kilogram dinamit kullandıklarını belirten İnşaat Mühendisi Hasan Türkmen, “10 binanın yıkımını gerçekleştirdik. Başarılı bir yıkım gerçekleştirdik. Antakya’yı eski haline getirmek için var gücümüzle çalışacağız. Bin 569 kilogram patlayıcı dinamit kullandık” ifadelerini kullandı.

Haber Kaynağı: İhlas Haber Ajansı (İHA)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx