Erdem Can: Hiçbir zaman oyuncularımı eleştirmem

Anadolu Efes, Euroleague’in ikinci haftasında Sinan Erdem Salonu’nda İspanya’nın güçlü temsilcisi Real Madrid’e 103-80’lik skorla boyun eğdi. Mağlubiyetin ardından düzenlenen basın toplantısında Anadolu Efes’in başantrenörü Erdem Can, takımının gösterdiği performansla ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

Erdem Can, basın toplantısında “Real Madrid harika bir performans gösterdi. Maçta ana husus savunmaydı. Daha sert olmalı, planlarımıza sadık kalmalı ve savunma eforumuzu artırmalıyız.” ifadelerini kullandı.

Efes’in başantrenörü, savunma zaaflarını kabul ederek, “Bu bir süreç. Daha iyi olmak durumundayız. Maçta 1 oyuncu üzerine yıkabileceğimiz bir durum yok. Ana problem bizim agresifliğimizdi. Takım olarak göstermediğimiz agresifliğin savunmada doğru olmadığını düşünüyorum.” şeklinde konuştu.

Erdem Can, ikinci yarıdaki performansla ilgili olarak “Agresifleştiğimiz an rakibimiz yakaladık ama 2. yarı fark yeniden açıldı.” değerlendirmesinde bulundu.

Takımın başarısızlığına dair herhangi bir oyuncuyu suçlamaktan kaçınan Can, “Sonucu ne olursa olsun hiçbir zaman oyuncularımı eleştirmem. Plan içinde daha iyi olmamız gereken noktalar var, onları konuşup çözeceğiz. Sorumluluk benim, koç olarak takımımı daha iyi hazırlamam gerekiyordu.” şeklinde sözlerine son verdi.

MATEO: ÇOK İYİ BİR MAÇ ÇIKARDIK

Real Madrid’in başantrenörü Chus Mateo, maç sonrasında değerlendirmelerde bulundu.

Sinan Erdem Salonu’ndaki galibiyetle ilgili konuşan Mateo, “Çok iyi bir maç çıkardık. Anadolu Efes karşısında her çeyreği kazanarak devam ettik. Bu Efes’e karşı kendi evlerinde çok zor bir durum. Top paylaşımımız ve ofansif çıkışlarımız çok etkiliydi. Çeyreklere iyi başlangıçlar yaptık.” dedi. Real Madrid’in başantrenörü, takımının başarılı performansını vurgulayarak, “İlk antrenmandan itibaren çalışarak eksiklerimizi kapatmaya devam edeceğiz.” şeklinde ekledi.

Maçta dikkat çeken isimlerden Yabusele’nin performansını öven Mateo, “Yabusele’nin çok iyi bir maç çıkardığını ancak tüm oyuncuların da ona eşlik ettiğini” belirtti. Ayrıca, oyunun kritik anlarında hakemlerle sıkça iletişim kurduğunu belirten Mateo, “Oyunun içinde fazlasıyla olmaları sebebiyle hakemlerle fazla iletişim kurduğunu” ifadeleriyle dile getirdi. (AA)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx