Bu Altcoin Borsa Arzı Diplerde: Ekim Yükselişi İçin Hazır!

Chainlink (LINK) fiyatı Eylül ayında %38 değer kazandı. Böylece, ilk 20 kripto sıralamasında en iyi performans gösteren altcoin projelerinden biri oldu. Hayati önem taşıyan on-chain göstergeler, Chainlink’in kazanç serisini Ekim’de devam edeceğini gösteriyor. Boğalar Ekim ayında 10 dolarlık bölgeyi geri alabilir mi? Kripto analisti Ibrahim Ajibade, bu soruya cevap arıyor.

Altcoin fiyat artışlarına rağmen, ağ etkinliği hala yüksek!

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere, geçtiğimiz ay Chainlink oldukça iyi performans gösterdi. Böylece, en iyi 20 kripto sıralamasında en çok kazanan olarak ortaya çıktı. Bu yüzden altcoin tüm gözlerin odak noktası haline geldi. On-chain veriler, Eylül ayındaki yükselişin piyasa spekülasyonlarından ziyade Chainlink’in temellerindeki organik büyümeden kaynaklandığını gösteriyor. Dahası, boğaların Ekim ayında daha fazla kazanç elde etmesi mümkün.

Aşağıda gördüğünüz üzere, LINK fiyat rallisinin Eylül ortasındaki ilk örgüsü, LINK’in günlük aktif kullanıcılarında gözle görülür bir artışla aynı zamana denk geldi. Ancak daha da önemlisi, Chainlink ağı 11 Eylül’e kadar uzanan son üç hafta boyunca sürekli olarak en az 1.500 Aktif Adres çekti. Chainlink, bu düzeyde bir ağ kullanımını tutarlı bir şekilde en son Ocak 2021’de çekmişti. Altcoin fiyatı o zamanlar 20 dolar civarında idi.

Chainlink (LINK) Günlük Aktif Adresler ve Fiyat. Kaynak: IntoTheBlock

Günlük Aktif Adresler metriği, bir Blockchain ekosisteminin geçerli kullanıcı katılım oranını izler. Bu metrik, yukarıda gördüğünüz gibi uzun bir süre boyunca sürekli olarak tarihi zirvelerde seyrettiğinde, sağlıklı ve sürdürülebilir organik büyümeye işaret eder. Bu da Chainlink’in RWA dalgası sayesinde önemli bir ilgi gördüğü tezini teyit ediyor. 2022’deki tarihi eğilimlere göre, altcoin fiyatının 20 dolara kadar yükselmesi mümkün. Ancak, bu ağ faaliyetinin somut piyasa talebine ve fiyat artışına dönüşüp dönüşmeyeceği henüz belli değil.

LINK borsa arzı tarihi düşük seviyelere geriledi

Piyasalarda, Chainlink sahipleri Ekim ayındaki hareketli ağ faaliyetlerinin ortasında daha fazla yükseliş hareketine hazırlanıyor gibi görünüyor. Bunun açık bir göstergesi, borsalardaki LINK arzının artık tarihi düşük seviyelere inmiş olması. Aşağıdaki CryptoQuant grafiği, LINK Borsa Rezervlerinin 3 Ekim’de 152 milyon tokena düştüğünü gösteriyor. Bu, Chainlink’in Haziran 2022’de yerel stake yol haritasını tanıtmasından bu yana gördüğü en düşük seviye.

Chainlink (LINK) Döviz Rezervleri ve Fiyat. Kaynak: CryptoQuant

Borsa Rezervleri, kripto para sahiplerinin halihazırda büyük borsa cüzdanlarında tuttukları toplam mevduatı takip eder. Borsa Arzı, iyimser sahiplerin tokenları uzun vadeli soğuk hava depolarına ya da kendi saklama alanlarına kaydırmasıyla boğa piyasalarında tipik olarak azalır. Tarihsel veri trendleri, borsa rezervleri düştüğünde LINK fiyatının genellikle yükseldiğini gösteriyor. Ayrıca, bunun tersinin de geçerli olduğunu ortaya koyuyor. Bu olguya yakın zamanda sırasıyla 20 Temmuz ve 2023 Eylül sonlarında tanık olduk. Sonuç olarak, artan ağ faaliyeti LINK sahiplerinin güvenini artırdı. Geçmiş trendlere göre, Borsa Arzındaki düşüş, muhtemelen Ekim ayında başka bir altcoin fiyat rallisini tetikleyecek.

LINK fiyat tahmini: Altcoin 10 dolar sınırına ulaşmak üzere

On-chain veriler, Chainlink’in önümüzdeki haftalarda 10 doları geri almak için en iyi konumda olduğunu gösteriyor. Mevcut altcoin yatırımcılarının giriş fiyatı dağılımını gösteren Global In/Out of Money Around Price (GIOM) verileri de bu öngörüye güvenilirlik katıyor. LINK boğaları 8 dolardaki ilk satış duvarını aşarsa, LINK fiyat rallisinin 10 dolara ulaşması mümkün.

Aşağıda gördüğünüz gibi, 43.510 adres ortalama 8,78 dolardan 46,4 milyon LINK satın aldı. LINK fiyatı bu aralığa yaklaştığında pozisyonlarını kapatırlarsa, yanlışlıkla bir geri çekilmeyi tetiklemeleri olası. Ancak borsa rezervlerindeki düşüş tahmin edildiği gibi bir arz sıkışıklığını tetiklerse, altcoin fiyatı Ekim ayında 10 dolara ulaşabilir.

Chainlink (LINK) Fiyat Tahmini. GIOM verileri. Kaynak: IntoTheBlock

Yine de, altcoin fiyatı 5 doların altına düşerse ayıların bu yükseliş tahminini boşa çıkarması olası. Ancak, grafik 68.270 adresin ortalama 6,50 dolar fiyatla 535,8 milyon LINK satın aldığını gösteriyor. Bu, mevcut Chainlink yatırımcılarının en büyük kümesi. Bu yüzden, önemli bir destek satın alma duvarı oluşturacaklardır. LINK boğaları bu hayati destek seviyesini savunamazsa, 5 dolara doğru uzun süreli bir dönüşünü tetikleyebilir.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx