BP, Petrol Ofisi’ne satılıyor

Türkiye’de yüzlerce akaryakıt istasyonu bulunan BP, Petrol Ofisi Grubu, tarafından satın alınacak. Satış işlemlerinin 2024 itibariyle sona ereceği düşünülüyor.

Konuyla ilgili Petrol Ofisi’nden bir duyuru geldi. Söz konusu açıklamada BP’nin Türkiye pazarındaki BP Petrolleri AŞ ve BP Turkey Refining Limited şirketlerini kapsayan ve kapanışı düzenleyici kurumun onayına tabi olan işlemin bedeli belirtilmedi.

Açıklamanın devamında ise Petrol Ofisi’nin ana hissedarı Vitol Yönetim Kurulu Üyesi Chris Bake’in sözlerine yer verildi. Bake söz konusu satışla ilgili “Türkiye enerji sektörünün milli gururu Petrol Ofisi Grubu’nun daha da güçlenmesini sağlayacak bu adımı atmaktan son derece mutluyuz. Genç ve dinamik nüfusu ve büyüme potansiyeliyle Türkiye’nin geleceğine olan güvenimiz tam” dedi.

‘YENİ EKİP ARKADAŞLARIMIZI SABIRSIZLIKLA BEKİYORUZ’

Petrol Ofisi Grubu Üst Yöneticisi (CEO) Mehmet Abbasoğlu ise “Pazardaki gücümüzü daha da pekiştirecek bu heyecan verici buluşmayı ve yeni ekip arkadaşlarımızın aramıza katılmasını sabırsızlıkla bekliyoruz” ifadelerini kullandı. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx