AK Partili Göksu’dan İmamoğlu’na tepki: Pes doğrusu!

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu sosyal medya hesabından İBB’nin yeni bir borçlanmasını güzel bir habermiş gibi duyurdu. İBB Başkanı seçilmeden “Borçlanmaktır ihanettir” diyerek göreve gelen İmamoğlu paylaşımında, “Türkiye’de yerel yönetim olarak ilk Yeşil Tahvil ihracını İBB yaptı. 715 milyon USD tutarındaki Yeşil Tahvilini Londra Borsası’nda ihraç ettik. Bu geliri metro projelerinin finansmanında kullanacağız. İBB’ye olan güven artıyor, ülkemiz kazanıyor. İstanbul’a hayırlı olsun” dedi.

GÖKSU: PES DOĞRUSU! DİYEREK TEPKİ GÖSTERDİ

İBB AK Parti Grup Başkanvekili M. Tevfik Göksu ise İmamoğlu’nun bu paylaşımına yine sosyal medya hesabından cevap verdi. Göksu, paylaşımında İBB’nin borç batağına sürüklenmesinin endişe verici boyutlara ulaştığına dikkat çekerek şu ifadelere yer verdi:

Pes doğrusu! Ne zamandan beri borç almak güzel haber oldu? Hani borçlanmak İstanbul’a ihanetti? Bu yönetimin İBB’yi altından kalkılamaz bir borç batağına sürüklemesi endişe verici boyutlara ulaştı. Başka şeyleri finanse etmek için; hayata geçirmedikleri, sadece algı yaptıkları projelerin adını öne sürerek sürekli borçlanıyorlar ve bunu marifet gibi takdim ediyorlar. Oysa rengi “yeşil” olsa da borç borçtur!.

KAYNAK: HABER7

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx