UEFA Başkanı’ndan ‘Avrupa Süper Ligi’ne ilişkin sert sözler: Umursadıkları tek şey kendi cüzdanları

UEFA, 2024-2025 sezonundan itibaren Şampiyonlar Ligi’ne 36 takımın katılacağını ve maçların lig usulüne göre oynanacağını açıkladı. Avrupa Süper Lig ile ilgili konuşan UEFA Başkanı Ceferin, “Kapalı ligde oynayan oyuncular, Dünya Kupası ve Avrupa Şampiyonası’nda forma giyemeyecekler. Milli takımlarına davet alamayacaklar” dedi. Ceferin, 12 kulübe, “Umursadıkları tek şey kendi cüzdanları” diyerek tepki gösterdi.

UEFA Başkanı'ndan 'Avrupa Süper Ligi'ne ilişkin sert sözler: Umursadıkları tek şey kendi cüzdanları

UEFA, 2024-2025 sezonundan itibaren Şampiyonlar Ligi’ne 36 takımın katılacağını ve maçların lig usulüne göre oynanacağını açıkladı. UEFA Başkanı Alexander Ceferin, ‘Avrupa Süper Lig’ için ise “Açgözlülükten başka hiçbir şeyle motive edilmeyen birkaç kulübün, kendi kendilerine hizmet teklifine karşı bir arada durduğumuzu daha fazla vurgulayamazdım” yorumunu yaptı.

UEFA, Şampiyonlar Ligi’nin yeni formatını bugün açıklamaya hazırlanırken Avrupa’nın en zengin 12 kulübü, ‘Avrupa Süper Ligi’ adıyla yeni bir turnuva organize ettiklerini duyurdu. Manchester United, Manchester City, Chelsea, Arsenal, Liverpool, Tottenham, Barcelona, Real Madrid, Atletico Madrid, Juventus, Milan ve Inter, ‘Avrupa Süper Ligi’nin’ kurulması konusunda anlaştıklarını açıkladı.

ABD’li finans devi JP Morgan tarafından finanse edilen turnuvaya, çok sayıda tepki geldi.

UEFA Başkanı Alexander Ceferin, konuya ilişkin açıklamalarda bulundu.

Ceferin, “Açgözlülükten başka hiçbir şeyle motive edilmeyen birkaç kulübün, kendi kendilerine hizmet teklifine karşı bir arada durduğumuzu daha fazla vurgulayamazdım. Kapalı ligde oynayan oyuncular, Dünya Kupası ve Avrupa Şampiyonası’nda forma giyemeyecekler. Milli takımlarına davet alamayacaklar” ifadelerini kullandı.

JUVENTUS BAŞKANI’NA TEPKİ

“Juventus Başkanı Agnelli kadar ısrarla ve bu kadar çok yalan söyleyen birini görmedim” diyen Ceferin, “Onunla cumartesi öğleden sonra görüştük ve bana her şeyin yalan olduğunu söyledi. Açgözlülük, tüm insani değerlerin buharlaşmasına izin veriyor” ifadelerini kullandı.

uefa-baskani-ceferin-super-lig-de-oynayacak-oyuncular-milli-takimlarda-oynayamayacak-866496-1.
Fotoğraf: Juventus Başkanı Agnelli

“YILANLARIN BU KADAR YAKINIMIZDA ÇALIŞTIKLARINI BİLMİYORDUK”

Ceferin ayrıca, “Yılanların bu kadar yakınımızda çalıştıklarını bilmiyorduk ancak şimdi öğrendik” diye konuştu.

“Bu kulüpler dayanışma hakkında yazıp duruyorlar ama onlar dayanışmanın D’sini bile umursamazlar” diyen Ceferin, “Umursadıkları tek şey kendi cüzdanları. Bu turnuva ile en ünlü olmayı hedeflediler ama çok daha yanlış şekilde ünlü olacaklar” ifadelerini kullandı.

Ayrıntılar geliyor…

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir