Uçakta büyük panik: Evvel soyundu, sonra tekbir getirip herkesi havaya uçurmakla tehdit etti

Güney Kıbrıs’tan İngiltere’ye gitmek üzere havalanan uçakta bir bayanın soyunup tekbir getirerek, uçakta patlayıcı bulunduğunu söylemesi üzerine büyük panik yaşandı.

Güney Kıbrıs’ın Larnaca kentinden İngiltere’nin Manchester kentine varmak üzere kalkan Jet2 havayollarına ilişkin bir uçakta büyük panik yaşandı.

İngiliz ve Yunan basınında yer alan haberlere nazaran, uçakta bulunan bir bayan yolcu, soyunup,
tekbir getirmeye başladı ve uçakta patlayıcı bulunduğunu tez ederek başka yolcuları tehdit etti.

Kadının bir anda soyunduğu ve tekbir getirerek kokpite girmeye çalıştığı aktarıldı. Bayanın iki defa kokpite ulaşma eforu yetersiz kalırken, geri döndü ve uçağın ön kısmında oturan çocuklara ‘ölmeye hazır mısınız?’ diye sordu.

UÇAK PARİS’E ACİL İNİŞ YAPTI

Uçakta büyük panik yaşanırken, Manchester’da yaşayan İngiliz vatandaşı Philipp o’Brien, üstü çıplak bayanı zapt etmeyi başardı. Uçak acil olarak Fransa’nın başşehri Paris’teki Charles de Gaulle havaalanına yönlendirildi. Burada polis memurları bayanı tutuklarken, uçak Manchester’a varmak üzere yoluna devam etti.

İngiliz Mirror gazetesine konuşan bahadır baba Philipp o’Brien, “Her şey çok olağan başlamıştı. Lakin kalkıştan bir mühlet sonra bayanın teki çıplak bir formda koridorda koşarak kokpite ulaştı. Ve Allahü Ekber diyerek kokpit kapısını yumruklamaya başladı.” dedi.

KAHRAMAN BABA KONUŞTU

Eskiden güvenlik vazifelisi olduğu belirtilen O’Brien, uçaktaki işçinin duruma müdahale etmemesi nedeniyle kendisinin olaya dahil olduğunu ve bayanı etkisiz hale getirmeyi başardığını söyledi.

O’Brien’in müdahalesinin uçaktaki öbür yolcuları da rahatlattığı aktarıldı.

İngiliz Daily Mail gazetesi, otuzlu yaşlarında olduğuna inanılan bayanın, ailesinin terör örgütü IŞİD üyesi olduğunu söylediğini de öne sürdü.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*