Polis, Hopa’da SOL Parti’nin astığı İstanbul Sözleşmesi pankartını söktü!

SOL Parti Hopa İlçe Başkanlığı, parti binalarına astıkları İstanbul Sözleşmesi pankartının indirilmesi için emniyetten arandıklarını açıkladı. İndirilmeyen pankart gece polis tarafından söküldü.

Polis, Hopa'da SOL Parti'nin astığı İstanbul Sözleşmesi pankartını söktü!

AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kararıyla Türkiye’nin İstanbul Sözleşmesi’nden ayrılmasını protesto eden Hopa SOL Parti’nin ilçe binasına asılan pankart polis tarafından söküldü.

Polis tarafından dün Hopa İlçe Başkanı’na yapılan aramada, binaya asılan İstanbul Sözleşmesi pankartının da emniyete teslim edilmesi istendi.

Konuya ilişkin Hopa SOL Parti’den yapılan açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

“Bu akşam ilçe binamızdan astığımız bu pankart için savcılık talimatı ile gece 21.00 dan sonra ilçe başkanımız polis tarafından üç kere aranmıştır. Son aramada ilçe başkanımıza evinden alınıp ilçe binasındaki pankartın emniyete teslim edilmesi istendi.

Memlekette yüzlerce kadın cinayetine sessiz kalmayı tercih eden savcılık bu pankartta sessiz kalmamayı tercih etmiş. Bu vahim olayla memleketteki hukuk ve adalet sisteminin ne hale geldiği ortadadır.”

Memlekette yüzlerce kadın cinayetine sessiz kalmayı tercih eden savcılık bu pankartta sessiz kalmamayı tercih etmiş. Bu vahim olayla memleketteki hukuk ve adalet sisteminin ne hale geldiği ortadadır.

— HOPA SOL PARTİ (@hopasolparti) April 5, 2021

Hopa SOL Parti, daha sonra ise, ilçe binasındaki pankartın polis tarafından gece söküldüğünü bildirdi.

Bir gece yarısı operasyonu ile pankartımız emniyet ekipleri tarafından muhteşem bir operasyonla sökülüp alınmış. Adaletin yılmaz bekçileri olan kolluk kuvvetlerini ve Hopa savcılığını tebrik ediyoruz.Tüm bunlara inat söylemekten vazgeçmeyeceğiz.#istanbulsozlesmesiyasatir pic.twitter.com/22saKxKcdX

— HOPA SOL PARTİ (@hopasolparti) April 6, 2021

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir