Operasyon sonrası ortaya çıktı: Demirtaş’ın bildirisi FETÖ telefonunda!

Konya Vilayet Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Hatalarla Çaba Şube Müdürlüğü grupları, FETÖ soruşturmaları kapsamında daha evvelce haklarında süreç yapılmış ve meslekten ihraç edilmiş, ortalarında emniyet, öğretmen ve sıhhat çalışanının bulunduğu örgüt üyelerinin ‘gaybubet’ konutlarında bir ortaya gelerek örgütü yine faaliyete geçirmek için çalışmalar yaptığını tespit etti.

Bunun üzerine harekete geçen polis, 10 Mayıs günü Konya ve Ankara’da tespit edilen adreslere operasyon düzenledi.

Operasyonda 24 kuşkulu gözaltına alındı. Şüphelilerden15’i çıkarıldıkları mahkemece tutuklanırken, 9 kuşkulu isimli denetim kararıyla hür bırakıldı.

‘FETÖ-PKK EL ELE’

Örgüt üyelerinin cep telefonlarının incelenmesi sonucu FETÖ ile PKK’nın birlikte hareket ettiği bir sefer daha gözler önüne serildi.

Sabah’ın haberine nazaran, Örgüt üyelerinin kurdukları bir bildiri kümesinde ‘Mustafa’ isimli örgüt üyesinin tutuklu bulunan HDP eski Eş Lideri Selahattin Demirtaş’ın bir bildirisinin paylaştı.

Mesajda Demirtaş’ın, “Büyük değişime hazır olun. Kimseyi dışlamayın. Herkesin el ele, yan yana durması için uğraşın” sözleri yer alıyor.

DEMİRTAŞ’IN KELAMLARINDAN MEDET UMUYORLAR

15 Temmuz’dan sonra büyük bir darbe yiyen örgütün, tekrar yapılanma kapsamında Selahattin Demirtaş’ın kelamlarından bile medet umdukları, dağılan örgüt üyelerini bir ortaya getirebilmek için uğraştıkları görülüyor.

KAYNAK: SABAH GAZETESİ

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.