Mali’nin kuzeyinde BM üssüne saldırı: 4 BM askeri hayatını kaybetti

Mali’deki Birleşmiş Milletler yetkilileri bugün yaptığı açıklamada, kuzeydeki Aguelhok kasabasındaki üsse düzenlenen saldırıda dört barış gücünün öldüğünü ve birkaç askerin de yaralandığını duyurdu. BM saldırıyı henüz kimin gerçekleştirdiğine dair ise net bir bilgi vermedi.

Mali’nin kuzeyinde BM üssüne saldırı: 4 BM askeri hayatını kaybetti

Birleşmiş Milletler (BM), bugün akşam saatlerinde kuzeydeki Aguelhok kasabasındaki bir üsse yapılan saldırıda 4 barış gücünün öldürüldüğünü 2 kişinin de yaralandığını duyurdu.

BM’nin yaptığı açıklamaya göre, barış güçlerinin bulunduğu kampa çok sayıda “ağır silahlı saldırgan” tarafından saldırı düzenlendiğini ve barış güçlerinin düzenlenen saldırıyı püskürttüğü ve çok sayıda saldırganın da öldürüldüğünü açıkladı.

BM ayrıca, çok sayıda saldırganın da yaralı halde ele geçirildiğini belirtti.

Birleşmiş Milletler, saldırılar sırasında yaralanan ve hayatını kaybeden askerlerin tahliye edilmesi için bölgeye helikopter yollandığını açıkladı.

Saldırıyı henüz üstlenen olmadı.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir