Kılıçdaroğlu’ndan Erdoğan’a tepki: Koltuğu uğruna yapmayacağı ve satmayacağı hiçbir şey yoktur

Kılıçdaroğlu'ndan Erdoğan'a tepki: Koltuğu uğruna yapmayacağı ve satmayacağı hiçbir şey yoktur

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin TBMM grup toplantısında gündeme ilişkin açıklamalarda bulunuyor.

Belediyelerin çalışmalarını değerlendiren Kılıçdaroğlu, “11 milyon 700 bin vatandaşımıza yardım götürdü. Ne gerekiyorsa yapıldı. Yardım talep edip de karşılıksız kalan olmamasına gayret edildi” diye konuştu.

104 emekli amiralin bildirisi hakkında konuşan Kılıçdaroğlu, “”Emekli amiraller bir açıklama yaptılar. Onların iradesi dışında açıklamanın metninde bazı değişiklikler yapıldı. Onların iradesi dışında birilerinin aracılığıyla gece yarısı bu açıklama yayınlandı. Onların iradesini suistimal edenler iktidara yakın olanlardır. Yani Saray’a yakın olanlardır. Saray buradan bir darbe iması çıkarmak istedi. Darbecilik çıkarmak istedi. Arkasından da ‘Bak işte bunun arkasında CHP var’ dedi. Ne oldu? Hani CHP vardı? Devlet senin elinde, istihbarat senin elinde, polis senin elinde, jandarma senin elinde ve kaltın utanmadan, sıkılmadan beni suçladın” dedi.

Kılıçdaroğlu, şöyle devam etti: “Cumhurbaşkanlığı koltuğunda oturan bir zat yalan söyler mi? Allah insanı kuru iftiradan saklasın. Makama bakın, hırsa bakın, kibre bakın, böbürlenmeye, büyüklenmeye bakın. Koltuğu uğruna yapmayacağı ve satmayacağı hiçbir şey yoktur. Böyle bir devlet yönetimi olmaz. Devlet akılla yönetilir. Bilgiyle yönetilir, erdemle yönetilir, ahlakla yönetilir, adaletle yönetilir. Tam tersini yapıyor. Kibir deseniz var, ahlaksızlık deseniz diz boyu. Büro memurundan en tepeye kadar. Pudra şekerini kimse unutmadı. ‘Balık baştan kokar’ demiş atasözü.”