Kılıçdaroğlu: Ne darbesi ya

Partisinin grup toplantısında gündemi değerlendiren CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, “Ağır sorunların altında ezilen, çaresizliğini örtbas etmek için sağa sola saldıran, yapay gündemlerle toplumu meşgul etmek isteyen bir kişinin yönetimiyle karşı karşıyayız. Cumhuriyet tarihinde ilk kez böyle bir tabloyla karşı karşıyayız,” dedi. Emekli amirallerin bildirisi ile ilgili tartışmalara da değinen Kılıçdaroğlu, “Ne darbesi kardeşim, emeklilerin darbe yaptığı nerede görülmüş,” ifadelerini kullandı.

Kılıçdaroğlu: Ne darbesi ya

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin grup toplantısında açıklamalarda bulunudu.

“Yönetim aklını kaybetmiş bir siyasal iktidarla karşı karşıyayız. Kontrolünü kaybetmiş, Türkiye’yi yönetemiyor” diyen Kılıçdaroğlu, “Ağır sorunların altında ezilen, çaresizliğini örtbas etmek için sağa sola saldıran, yapay gündemlerle toplumu meşgul etmek isteyen bir kişinin yönetimiyle karşı karşıyayız. Cumhuriyet tarihinde ilk kez böyle bir tabloyla karşı karşıyayız.” ifadeleriyle devam etti.

Emekli amirallerin Montrö bildirisiyle başlayan ‘darbe’ tartışmalarına tepki gösteren Kılıçdaroğlu, “Ne darbesi kardeşim. Ne paranoyası. Tüm bunların üstünü örtmek için. Esnafın, çiftçinin derdi dile gelmesin. İşsizlik konuşulmasın. Milletin dikkatini bir yere çekelim. Koro halinde,” dedi.

Kılıçdaroğlu, Hürriyet’in “Emekli amiraller CHP’li çıktı” haberine de tepki göstererek “Hürriyet de CNN Türk de ne yaparsa yapsın bildiğimiz yoldan dönmeyeceğiz,” dedi.