Kılıçdaroğlu: 128 milyar doları arka kapıdan kodamanlara sattılar!

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin grup toplantısında yaptığı açıklamada, “Merkez Bankası çıktı açıklama yaptı, 21 Şubat 2017 tarihi itibariyle Hazine Müsteşarlığı ile Merkez Bankası arasında bir protokol yapıldı ve o protokole göre satıldı dedi. Protokol şuanda kanunsuz bir protokol” dedi. CHP Lideri, 128 milyar doların arka kapıdan kodamanlara satıldığını söyledi.

Kılıçdaroğlu: 128 milyar doları arka kapıdan kodamanlara sattılar!

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin grup toplantısında açıklamalar yaptı.

Salgın döneminde herkesin fedakarlık yaptığını, ancak Saray’ın yapmadığını söyleyen CHP Lideri, “Bu beyler milyarları aldılar, hangi fedakârlığı yaptılar?” dedi.

“Bu kamu özel iş birliği milleti iliklerine kadar sömürüyor” diyen CHP Lideri, “İktidar olduğumuzda yapacağımız ilk iş bunların tamamın kamulaştırmaktır” ifadelerini kullandı.

Koronavirüs salgınında patlayan vaka sayıları hakkında, “Dün 341 vatandaşımız hayatını Covid-19 dolayısıyla kaybetti. Sorumlusu kim? Bu soruyu geçen seçimlerde AK Parti’ye Milliyetçi Hareket Partisi’ne oy verenlere soruyorum. O kongreleri yapanların vebali, günahı yok mu?” dedi.

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan’ın kurduğu şirketinde ürettiği dezenfektanları Ticaret Bakanlığı’na satması hakkında açıklamada bulunan Kemal Kılıçdaroğlu, “Sözüm söz sizin burnunuzdan fitil fitil getireceğiz. İlk yapacağımız iş parlamentoya siyasi ahlak yasası getireceğiz” diye konuştu.

CHP Lideri, “128 milyar dolar nerede? gündemine ilişkin iktidar kanadından gelen açıklamaları ise şu ifadelerle değerlendirdi: “Merkez Bankası çıktı açıklama yaptı, 21 Şubat 2017 tarihi itibariyle Hazine Müsteşarlığı ile Merkez Bankası arasında bir protokol yapıldı ve o protokole göre satıldı dedi. Protokol şuanda kanunsuz bir protokol.”