İzmir’deki flamingoların ölüm nedeni belli oldu

İzmir’de cansız bulunan 9 flamingonun travmaya bağlı iç kanama nedeniyle yaşamını yitirdiği belirtildi.

İzmir'deki flamingoların ölüm nedeni belli oldu

İzmir’in Bayraklı ilçesi sahilinde yaşamını yitirmiş halde bulunan 9 allı turnanın (flamingo) travmaya bağlı iç kanama geçirdikleri, zehirlenme bulgusuna rastlanmadığı belirtildi.

Doğa Koruma ve Milli Parklar İzmir Şube Müdürlüğünden alınan bilgiye göre 27 Mart’ta sahilde bulunan kuşların ölüm nedeninin belirlenmesi için Bornova Veteriner Kontrol Enstitüsü Müdürlüğü’nde yapılan inceleme tamamlandı.

Daha önce laboratuvardaki viral incelemede kuş gribine (avian influenza) rastlanmayan allı turnaların, parazitolojik ve toksikolojik testlerinde de herhangi bir bulguya rastlanmadı.

Zehirlenme bulgusu görülmeyen hayvanların ölümünün ‘travmatik nedenlerle oluşan iç kanamadan kaynaklandığı’ bildirildi.

İzmir Büyükşehir Belediyesi ve Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürlüğü’ne 27 Mart’ta Bayraklı sahilinde ölü flamingoların bulunduğu bildirilmiş, yaşamını yitirdiği belirlenen 9 flamingo, Sasalı Doğal Yaşam Parkı’na götürülmüştü. Burada soğuk hava deposunda tutulan kuşlardan alınan numuneler, ölüm nedeninin belirlenmesi için Bornova Veteriner Kontrol Enstitüsü Müdürlüğü’ne gönderilmişti.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir