Greta Thunberg: Dünya “ahlaki bir sınavla” karşı karşıya

Greta Thunberg Vakfı’nın aşıya erişemeyen toplumların aşılanması için 100 bin avro bağışta bulunacaklarını aktaran iklim aktivisti Greta Thunberg, dünyanın “ahlaki bir sınavla” karşı karşıya olduğunu söyledi.

Greta Thunberg: Dünya

Dış Haberler Servisi

İsveçli iklim aktivisti Greta Thunberg, risk altında aşıya erişemeyen toplumların aşılanması için Greta Thunberg Vakfı’nın 100 bin avro bağışta bulunacağını açıkladı. Thunberg, dünyanın koronavirüs aşılarına eşitsiz erişim üzerinden “ahlaki bir sınavla” karşı karşıya olduğunu belirtti.

Independent’ın haberine göre, Dünya Sağlık Örgütünün basın toplantısında konuşan Thunberg, aşı milliyetçiliğini kınayarak, zengin ülkelerin kendi genç yurttaşlarını yoksul ülkelerin riskli gruplarından önce aşılamasının etik olmadığını belirtti.

DSÖ Genel Sekreteri Tedros Adhanom Ghebreyesus ise yaptığı açıklamada, küresel topluluğun Greta örneğini takip ederek elinden geleni yapması gerektiğini belirtti.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir