Erdoğan’ın gözaltına alınan akrabası Yahya Birinci adli kontrolle serbest bırakıldı

Sosyal medya hesabından yaptığı yayında AKP’ye yönelik sert sözler kullanan Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın kardeşi Mustafa Erdoğan’ın kayınbiraderi Yahya Birinci gece adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Saban saatlerinde Üsküdar’daki evinde gözaltına alınan Birinci, ifade işlemleri için İstanbul Emniyet Müdürlüğü’ne götürüldüğü ve elektronik eşyalarına el konuldu. Emniyet işlemlerinin tamamlandıktan sonra savcılık sorgusu için adliyeye sevk edilen Birinci, mahkeme tarafından adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Sosyal medya canlı yayınında konuşan Birinci, Sedat Peker adına yazılan “Reis” şarkısını söyledikten sonra, “Bu ülkede siyasette namus kalmamış. Gelip beni alsın o namussuzlar. Hadi gelsin alsınlar konuşalım. Artık boğazımıza geldi. Bana neden dokunmuyorlar? Patlayacak işleri diye… Allahınız, kitabınız yok mu sizin? Bizi idam edecek haliniz yok” ifadesini kullanmıştı.

Bir kullanıcının, “Recep Tayyip Erdoğan seni aldırır” demesine Birinci, “İnşallah aldırır. Zaten beni aldırmasını bekliyorum. Çünkü yanındakiler ihanetçi kardeşim. Mektup verdim ulaştırmadılar, belgeler bende sabit. Seçim zamanı sesleri çıkar, çıkarsa tabi. O zamana kadar çoktan sesini kesecekler bu gidişle.” cevabını vermişti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir