Erdoğan’dan 23 Nisan mesajı: Meclisimiz 101 yıl önce tekbirlerle açıldı

23 Nisan konuşmasını Çamlıca’da yapan AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Büyük Millet Meclisimiz bundan tam 101 yıl önce, bir 23 Nisan günü, dualarla, salavatlarla ve tekbirlerle Ankara’da açılmıştır” dedi.

Erdoğan’dan 23 Nisan mesajı: Meclisimiz 101 yıl önce tekbirlerle açıldı

AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul Çamlıca’daki Bayrak Çekme Töreni’nde, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’na dair açıklamalarda bulundu.

Konuşmasını cuma namazının ardından Çamlıca Camii içinden gerçekleştiren Erdoğan, ‘bugünün çok farklı ve müstesna bir gün olduğunu’ kaydetti.

Erdoğan, Meclis’in 101 yıl önce ‘dualarla ve tekbirlerle’ açıldığını ifade ederek şunları söyledi:

“Büyük Millet Meclisimiz bundan tam 101 yıl önce, bir 23 Nisan günü, dualarla, salavatlarla ve tekbirlerle Ankara’da açılmıştır. İstiklal Harbimizi yönetmiş ve zafere ulaştırmış bu gazi meclisi, başta Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere rahmetle yad ediyoruz. İstiklal Harbimizin kazanılmasını ve yeni cumhuriyetimizin kurulmasını sağlayan herkese şükranlarımızı sunuyoruz. Rabbim ülkemizi yeniden İstiklal Harbi vermek, İstiklal Marşı yazdırmak mecburiyetinde bırakmasın.”

Ayrıntılar geliyor…

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir