CHP’li Yavuzyılmaz: Vakıflar Genel Müdürün’nün aylık geliri 161 bin lira

CHP Zonguldak Milletvekili Deniz Yavuzyılmaz, Vakıflar Genel Müdürü Burhan Ersoy’un aylık gelirinin 161 bin TL’ye geldiğini açıkladı.

CHP'li Yavuzyılmaz: Vakıflar Genel Müdürün'nün aylık geliri 161 bin lira

Bir süredir AKP’li bürokratların yaptığı farklı işleri araştırarak aldıkları toplam maaşları açıklayan CHP Zonguldak Milletvekili Deniz Yavuzyılmaz, bu kez Vakıflar Genel Müdürü Burhan Ersoy’un aylık gelirini gündemine taşıdı.

Kişisel twitter hesabından yaptığı paylaşımda Yavuzyılmaz; AKP’li Ersoy’un hem Vakıflar Genel Müdürlüğü’nden hem de Kuveyt Türk Bank yönetim kurulu üyeliğinden toplam üç ayrı kalemden gelir elde ettiğini bildirdi.

KUVEYT TÜRK’TEN 147 BİN LİRA GELİR

Yavuzyılmaz’ın, Kuveyt Türk 2021 Genel Kurul Tutanağını baz alarak yaptığı hesaba göre Ersoy Vakıflar Genel Müdürlüğünden aylık 14 bin 917 lira maaş alırken aynı zamanda Kuveyt Türk Bank Yönetim Kurulu üyeliğinden de 62 bin 455 lira gelir elde ediyor. Bunun yanında bir de yine aylık olarak Kuveyt Türk Bank Yönetim Kurulu kar payından 84 bin 566 lira daha alıyor.

TOPLAM 6 AYRI KOLTUĞU VAR

Vakıflar Genel Müdürü Burhan Ersoy, aynı zamanda Vakıflar Meclisi Başkanlığı, Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi Mütevelli Heyeti Üyeliği, Vakıf Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş. Yönetim Kurulu Üyeliği, KuveytTürk Bankası Yönetim Kurulu Üyeliği, Vakıf Katılım Bankası Yönetim Kurulu Üyeliği ve Başkan Vekilliği görevlerini de yürütüyor. Ersoy’un, Kuveyt Türk dışındaki yönetim görevlerinden ne kadar gelir elde ettiği bilinmiyor.

Öte yandan konuyla ilgili olarak Burhan Ersoy’dan henüz bir açıklama gelmiş değil.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir