CHP’li Yavuzyılmaz, KARDEMİR’deki AKP’li bürokratların astronomik maaşlarını açıkladı

CHP’li Deniz Yavuzyılmaz, KARDEMİR yönetim kurulundaki AKP’li bürokratların 2021 yılı aylık maaşlarını ifşa etti. Buna göre Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakan Yardımcısı Alparslan Bayraktar’ın KARDEMİR YK başkanlığından ve Kardökmak YK Başkanlığından ‘huzur hakkı’ parası ile toplam aylık geliri 77.140 TL.

CHP’li Yavuzyılmaz, KARDEMİR’deki AKP’li bürokratların astronomik maaşlarını açıkladı

CHP Zonguldak Milletvekili Yavuzyılmaz, bu kez de Twitter hesabından yaptığı paylaşımda KARDEMİR yönetim kurulundaki AKP’li bürokratların 2021 yılı aylık maaşlarını ifşa etti. Yavuzyılmaz, kaynak olarak da KARDEMİR Genel Kurul tutanakları ve Kalkınma Bankası Genel Kurul tutanağını gösterdi.

CHP’li vekil, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakan Yardımcısı Alparslan Bayraktar’ın KARDEMİR Yönetim Kurulu (YK) başkanlığından ve Kardökmak YK Başkanlığından ‘huzur hakkı’ parası ile toplam aylık gelirinin 77.140 TL olduğunu belirtti.

KARDEMİR Başkan Vekili Erdal Erdem’in de Kalkınma Bankası YK üyeliğinden ve Karçel YK Başkanlığından aldığı ‘huzur hakkı’ ile aylık toplam gelirinin 72.403 TL olduğunu belirten Yavuzyılmaz, maaşların detaylarına ilişkin şu bilgileri paylaştı:

GELİR DETAYLARINI PAYLAŞTI

“KARDEMİR yönetim kurulundaki AK Partili bürokratların 2021 yılı aylık maaşlarını tespit ettik. Alparslan Bayraktar: Kardemir YK Başkanı ücreti: 39.423TL, Enerji Bakan Yrd maaşı: 27.717TL, Kardökmak YK Başkanı huzur hakkı: 10.000TL (birkaç gün önceye kadar), Toplam: 77.140 TL

Erdal Erdem: Kardemir YK Başkan Vekili ücreti: 39.423TL, Kalkınma Bankası YK üyesi maaşı: 22.980TL, Karçel YK Bşk. huzur hakkı: 10.000TL (birkaç gün önceye kadar) Toplam aylık maaş: 72.403 TL

Kardemir YK Üyelerinin 2021 yılı aylık maaşlarını nasıl hesapladım: 2021 yılı Kardemir YK aylık ücreti= 2020 yılı Kardemir YK aylık ücreti= 2019 yılı Kardemir YK aylık ücreti Kaynak: Kardemir Genel Kurul tutanakları

2019 yılı Kardemir YK aylık ücreti= 2018 yılı Kardemir YK aylık ücreti x 2018 yılı ÜFE (%33,64) 2018 yılı Kardemir YK aylık ücreti= 29.500TL Kardemir Genel Kurul tutanakları

Kalkınma Bankası YK Üyeleri 2021 yılı aylık maaşları= 22.980TL Kaynak: Kalkınma Bankası Genel Kurul tutanağı.”

KARDEMİR yönetim kurulundaki AK Partili bürokratların 2021 yılı aylık maaşlarını tespit ettik.

Alparslan Bayraktar

Kardemir YK Başkanı ücreti:
39.423TL
Enerji Bakan Yrd maaşı:
27.717TL
Kardökmak YK Başkanı huzur hakkı:
10.000TL (birkaç gün önceye kadar)

Toplam: 77.140TL

— Deniz Yavuzyılmaz (@yavuzyilmazd) April 18, 2021

ERDOĞAN, NİKAH ŞAHİTLİĞİNİ YAPMIŞTI

AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Alparslan Bayraktar ile Türkiye’nin Tokyo Büyükelçisi Hasan Murat Mercan’ın kızı Saide Simin Mercan’ın düğününde nikah şahitliği yapmıştı.

Bir otelde gerçekleştirilen törende çiftin diğer nikah şahitleri dönemin TBMM Başkanı Binali Yıldırım ile Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez olmuştu.

DAHA ÖNCE DE TMSF VE TURKCELL’DEKİ MAAŞLARI AÇIKLAMIŞTI

CHP’li Deniz Yavuzyılmaz, Turkcell Yönetim Kurulu’nda görev yapan ve yıllık 100 bin avro maaş aldıkları belirtilen AKP’lilerin ardından, Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu Başkanı ve Yönetim Kurulunun ne kadar maaş aldıklarını ortaya koymuştu. TMSF Başkanı’nın aylık 45 bin 813 lira, yönetim kurulu üyelerinin ise 43 bin 522 lira maaş aldığı öğrenilmişti.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir