Çekya Başbakanı salgının başından beri 4. Sağlık Bakanını atayacak

Çekya Başbakanı salgının başından beri 4. Sağlık Bakanını atayacak

DIŞ HABERLER SERVİSİ

Çekya Başbakanı Andrej Babis, salgının başından beri 4. Sağlık Bakanını atayacak. Koronavirüs pandemisinin ağır darbe indirdiği Orta Avrupa ülkesinde salgın yönetimi başından beri tartışma konusu olmuştu.

Son Sağlık Bakanı Jan Blatny, Covid-19 enfeksiyonlarının zirve yaptığı Ekim ayında görevi devralmıştı. O zamandan beri salgın 3 zirve yaparak 27 bin yaşama mal oldu. Our World in Data websitesinin verilerine göre, 10.7 milyon nüfuslu ülke kişi başına düşen ölüm sayısı açısından zirvede yer alıyor.

Reuters’in haberine göre, hükümet sözcüsü, Prag’da bir hastane yöneticisi olan Petr Arenberger’in Blatny’nin yerine geçeceğini belirtti.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir