Bursa’da esnafa hırsız şoku: Eline geçeni alışveriş sepetine yükleyip kaçtı

İHA

Hırsızlar için zaman ve mekan fark etmiyor…

Bu kez olayın adresi Bursa.

Osmangazi ilçesinde ailesiyle uzun süredir esnaflık yapan Demirhan Koçak, akşam saatlerinde mesaisi bitince çocuklarını aldıktan sonra dükkanını kilitleyip eve gitti.

Fakat anahtarı düşürdüğünden habersiz olan Koçak, sabah geldiğinde dükkanda limonata makinaları ve çantasının yerinde olmadığını gördü.

25 bin liralık malzeme çalındı

Hemen durumu polis ekiplerine bildirdikten sonra dükkanda bulunan güvenlik kamerasını inceledi.

Dükkana giren hırsızın alışveriş sepetiyle malzemeleri götürdüğü gören Koçak, “Burası bizim ekmek teknemiz, Allah’ından bulsun.” dedi.

Koçak’ın tek isteği yaklaşık 25 bin liralık malzeme ve parayı çalan hırsızın yakalanması.

“Çoluk çocuğumuzun rızkını alıp götürdü”

Hırsızın bulunmasını isteyen Koçak, şu ifadeleri kullandı:

Akşam saatlerinde anahtarı düşürmüşüm. Hırsız, anahtarı bulmuş. Dükkanları tek tek gezip anahtarı denemiş. Bizim dükkanın olduğunu anlayınca içeri girmiş. Kendi yeriymiş gibi içeri girmiş. Malzemeleri alışveriş sepetine doldurup çıkmış. Para, tencere, tüp, limonata makinası. Ne bulursa buradan alışveriş sepetine yükleyip kaçmışlar. Adam bizi mağdur etti. Çoluk çocuğumuzun rızkını alıp götürdü. ‘Bu insanlar ne yapar’ diye hiç düşünmeden aldı gitti. Biz burayı ailece işletiyoruz. Benim burada 1 yaşında çocuğum var o burada büyüdü. Biz rızkımızın peşindeyiz. Buradan hırsıza sesleniyorum; ‘Allah’tan bulsun.’

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx