Bir ihaleden daha ‘Banker’ çıktı

AKP’li Gerze Belediyesi, Tarihi Zeytinlik Parkı’nı millet bahçesine dönüştürmek için bir ihale düzenledi. İhaleyi, “Banker Kasım” olarak da tanınan eski AKP Esenler İlçe Başkan Yardımcısı Albayrak’ın şirketi aldı.

Bir ihaleden daha ‘Banker’ çıktı

İsmail ARI

İktidarın müteahhitlere milyonlarca lira ödediği millet bahçesi yapım işi yine AKP ile bağlantılı bir isme gitti. Sinop’un AKP’li Gerze Belediyesi’nin millet bahçesi ihalesi de AKP Esenler İlçe Başkan Yardımcısı Kasım Albayrak’ın şirketine verildi.

Kamu İhale Bülteni’nde yer alan bilgilere göre, AKP’li Gerze Belediyesi Tarihi Zeytinlik Parkı’nı millet bahçesine dönüştürmek için bir ihale düzenledi. “Tarihi Zeytinlik Parkı Rekreasyon Alanı Millet Bahçesi Yapım İşi” adı altında düzenlenen ihale, 890 bin TL’ye Birlik Elektrik İnşaat Tekstil Reklam Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi’ne verildi. Millet bahçesi inşaatının 19 Haziran tarihine kadar da tamamlanması istendi.

Yaklaşık 890 bin TL’lik ihaleyi alan Birlik Elektrik İnşaat Tekstil Reklam Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi’nin sahibi ise Banker Kasım olarak tanınan eski AKP Esenler İlçe Başkan Yardımcısı Kasım Albayrak.

ESENLER’DEN 33 İHALE

Esenler Belediyesi, Kasım Albayrak’ın sahibi olduğu Birlik Elektrik İnşaat Tekstil Reklam Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi’ne 2010 yılından bu yana 33 ihale verdi. Kamu İhale Kurumu’ndaki (KİK) kayıtlara göre de Esenler Belediyesi’nin Banker Kasım’a verdiği ihalelerin toplamı 46 milyon TL’yi buluyor.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir