Başkan Muhittin Böcek’in Anneler Günü Mesajı

Yaşamımızın her döneminde sevgisini ve desteğini yanımızda hissettiğimiz, bizleri bin bir emekle, fedakarlıkla ve sevginin en güzeliyle yetiştiren kıymetli annelerimizin Anneler Günü’nü kutluyorum.

Yaşama gözlerimizi açtığımız ilk andan itibaren yanımızda olan, en masum, en temiz duygularla bizi seven, koruyan, sarıp sarmalayan annelerimiz, hayatımızın her anında yanımızda olup, ışığıyla yolumuzu aydınlatan yüce varlıklardır.  

Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk, “Kadının en büyük görevi analıktır. İlk eğitim verilen yerin ana kucağı olduğu düşünülürse bu görevin önemi yeterince anlaşılır” diyerek anneliğin önemine dikkat çekmiştir. Sevgi ve emekle evlatlarını yetiştiren annelerimiz en zor zamanlarımızda yanımızda olup, hayat boyu bize rehberlik eder. 

Hayatın tüm zorluklarını sırtlansa da kendini çocuklarına adayan annelerimizin hakkını ne yapsak ödeyemeyiz. İşte bu nedenle ailesine, ülkesine ve insanlığa faydalı nesiller yetiştirmek için, her türlü zorluğa göğüs gererek çalışan annelerimiz; baş tacı kadınlarımız toplumda layık oldukları yeri almalı ve hak ettikleri değeri görmelidir. Çünkü geleceğimizin teminatı çocuklarımızı ve gençlerimizi büyüten annelerimiz, ülkemizin geleceği ve kalkınması açısından da önemli bir görev ve sorumluluk taşımaktadır.

Bu duygu ve düşüncelerle ülkemizin geleceğine inanarak, çocuklarını umutla büyüten başta şehit ve gazilerimizin anneleri olmak üzere tüm annelerimizin Anneler Günü’nü bir kez daha kutluyor; sağlık, mutluluk ve huzur dolu güzel günler diliyorum. Canım annem başta olmak üzere Hakk’ın rahmetine kavuşan tüm annelerimizi sevgi, saygı, rahmet ve minnetle anıyorum. 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir