Aşıda yine kaos var: Aile hekimliklerinde Sinovac aşısı yapılamıyor

TTB Aile Hekimliği Kolu Başkanı Kırımlı, Sinovac aşısının birinci dozu için randevu alınamadığını, sadece ikinci dozunun yapılabildiğini açıkladı. Kırımlı, “Sinovac aşısı olmak isteyenler 3 Mayıs tarihinden önceye randevu alamıyor. Sağlık Bakanlığı’nın elinde Sinovac aşısı kalmadı mı?  Aşı nerede? diye sordu.

Aşıda yine kaos var: Aile hekimliklerinde Sinovac aşısı yapılamıyor

İsmail ARI

Aşılama programına 55 yaş üstü yurttaşların da dahil edilmesinin ardından randevu almak isteyen birçok yurttaş randevu alamadı. Hatta randevu alarak hastaneye gidenler de saatlerce beklemelerine rağmen aşı olamadı. CHP Ankara Milletvekili Murat Emir ile Türk Tabipleri Birliği (TTB) de yaşanan kaosa dikkat çekti.

Türk Tabipleri Birliği (TTB) Aile Hekimliği Kolu Başkanı Dr. Emrah Kırımlı, Pazartesi saat 3’ten itibaren Sinovac aşısının birinci dozunu yaptırmak isteyen yurttaşların randevu alamadığını ve en erken 3 Mayıs tarihine randevu alabildiğini açıkladı.

“Sinovac aşısının birinci dozunu yapamıyoruz. Yurttaşlar sadece ikinci doz için randevu alabiliyor diyen” Kırımlı BirGün’e yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Sinovac aşısı için randevu alamayan yurttaşlar BioNTech aşısı için randevu almaya çalışıyor ve bu da yoğunluğa neden oluyor. Şuan Sinovac aşısının sadece ikinci dozu yapılabiliyor. Sağlık Bakanlığı’nın elinde Sinovac aşısı kalmadı mı? Aşılama oranı çok düştü çünkü aşı olmadığı için aşılama yapamıyoruz. Sağlık Bakanlığı’na yeniden ‘Aşı nerede?’ soruyoruz.”

İKİNCİ DOZ RANDEVULARINDA DA SORUN VAR

CHP Ankara Milletvekili Dr. Murat Emir ise sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, “İkinci doz aşı için günü yaklaşanlar E-Nabız’dan randevu almak istediklerinde ‘uygun randevu yok’ uyarısıyla karşılaşıyor ve randevu alamıyor. MHRS sistemi de sağlıklı bir şekilde çalışmıyor ve telefonla da randevu alınamıyor. Elde aşı mı yok, yoksa bakanlığın sistemi mi çöktü?” dedi.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir