‘Amatör Hayat’ sinemasının konusu nedir, oyuncuları kimlerdir?

Yönetmenliğini Hasan Doğan’ın, senaristliğini Mustafa Memnun’un yaptığı Amatör Hayat sineması 2021 yılında seyirci ile buluştu.

‘AMATÖR HAYAT’ SİNEMASININ KONUSU NEDİR?

Türkiye’nin en uygun futbolcusu olan Ayhan Varol, katılması gereken bir kampın uçağını kaçırmıştır. Menajeri Sadi bu duruma kızıp ona özel uçak ayarlayacakken kendisi lüx arabası ile yetişeceğini söyler ve yola çıkar. Yola çıktığında yolunu kaybedip önüne çıkan bir ineğe çarpmamak için ağaca çarpar ve hafızasını kaybeder. Onu bulan Sıkıntılılar köyü muhtarı ve yanındaki adamlardan Cemal onu tanır ve çok güzel bir futbolcu olduğunu söyler. Muhtar ise sıkıntılılar köyün tanınması için bir futbol grubu kurmuş ve lige çıkmak için çaba verir. Ayhan’ın düzgün futbolcu olduğunu öğrenince ona yeni isim verir ve onu Murat olduğuna ikna eder. Murat köye ayak uydurmaya çalışır ve köyün hoş kızı Huri’ye âşık olur. Bütün Türkiye’de manşet olan kayıp futbolcu Ayhan Varol, sonunda menajeri tarafından bulunur. Köylüler ve menajeri ortasında çıkan karışıklıkta Ayhan başına aldığı darbe ile hafızası yerine gelir ve eski hayatına döner. Fakat Huri’yi hala unutmamıştır. Ayhan birden karar verip köye geri döner ve Huri ile evlenir.

AMATÖR HAYAT SİNEMASININ OYUNCULARI KİMLERDİR?

Amatör Hayat sinemasının takımında; Melis Tüzüngüç, Anıl Tetik, Faik Ergin, Tuğba Melis Türk, Sinan Bengier, Selahattin Taşdöğen, Ali İstek Tanyeli ve Tuğçe Karabayır yer alıyor.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*