Almanya’da günde yaklaşık 200 sefer öten horoz mahkemeye verildi

Almanya’da bir horoz çok öttüğü için mahkemeye verildi.

Kuzey Ren-Vestfalya eyaletinde yer alan Bad Salzuflen kentinde yaşayan Friedrich-Wilhelm K. ve eşi Jutta, komşuları Michael’ın sahibi olduğu horozun sabah 08.00’den itibaren günde yaklaşık 200 defa ötmesinin kendilerine işkence”gibi geldiğini belirterek, horoz nedeniyle komşuları Michael D. hakkında şikayetçi olarak dava açtılar.

Evden gönderilmesini istediler

76 yaşındaki çift, Magda isimli horozun 08.00’den itibaren ötmeye başladığını ve günün geri kalanında susmadığını tabir ederek, horozun konuttan çıkarılmasını istediklerini aktardı.

Yaşlı çift ayrıyeten, mahkemeye kanıt sunmak için horoz her öttüğünde kayıt aldıklarını aktardı.

“İşkence hakkında konuşmak sıkıntı, lakin bu türlü bir şey”

Friedrich-Wilhelm Alman basınına verdiği demeçte, Bahçeyi kullanamıyoruz ve rastgele bir pencere açamıyoruz. Geceleri kilitli olduğu için sabah 08.00’e kadar başlamıyor fakat sonra gün boyunca 100 ila 200 kere ötüyor. Dayanılmaz” tabirlerini kullanarak, “Gerçekten çok fazla denedil. Çocuklarımız denedi, komşularımız denedi. Komşumuz horozundan vazgeçmiyor. Bununla yaşamak zorundayız ya da mahkemede kazanmak zorundayız” dedi.
Jutta ise, “İşkence hakkında konuşmak güç, fakat bu türlü bir şey.ifadelerini kullandı.

“Tavukların horoza muhtaçlığı var, yoksa birbirlerini yolarlardı”

Ancak Magda’nın sahibi 50 yaşındaki Michael, tavuk beslediği gerekçesiyle horoza gereksinimi olduğunu savunarak, Tavukların horoza gereksinimi var, yoksa birbirlerini yolarlardı. dedi.

İHA’nın haberine nazaran Michael, kendi yumurtalarını toplamak hedefiyle 2018’de bahçesine 5 adet civciv satın aldığını ama civcivlerden birinin horoz çıktığını söz etti.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*