Akşener: İstanbul Sözleşmesi hala geçerlidir

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Erdoğan’ın İstanbul Sözleşmesi’nden çekilme kararına sert tepki göstererek “Sözleşme hala geçerlidir” ifadelerini kullandı.

Akşener: İstanbul Sözleşmesi hala geçerlidir

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, partisinin grup toplantısında gündemi değerlendirdi. Akşener, İstanbul Sözleşmesi’nden çekilme kararını eleştirerek, “Herkes bilsin ki, o sözleşme hala geçerlidir,” dedi.

Akşener, Berat Albayrak’ın geri döneceği iddiaları ile ilgili ise “Bu aralar, 7’den 70’e herkeste bir tedirginlik var; “Eyvah, yoksa damat geri mi dönüyor?” sorusu, her mecrada dillendirilmeye başlandı… İki buçuk yıl boyunca bu kürsüden, Damat Bakan’ın ekonomiyi yönetemeyeceğini anlattım. Başarısızlıklarla dolu 2 buçuk yılın sonunda, nihayet bu hatadan dönüldü. Öyle başarısız bir 2 buçuk yıl geçti ki. Bugün biri, Damat Bakan ile ekonomi kavramını, aynı cümle içinde kullansa, dolar fırlıyor. Kendisinin ekonomi yönetimi kariyerinde; hazinenin 128 milyar dolarlık rezervi erimiş, Türk Lirası pula dönmüş, İşsizlik artmış, faiz artmış, enflasyon artmışken; Bu işi beceremediğini, defalarca kanıtlamış bir insanın, tekrar bu konularla anılmasını bile, son derece saçma ve sakıncalı buluyorum,” ifadelerini kullandı.