AA Genel Müdürü Şenol Kazancı’nın görevden alındığı iddia edildi!

Anadolu Ajansı Genel Müdürü Şenol Kazancı’nın görevden alındığı, yerine Serdar Karagöz’ün atandığı iddia edildi. AA yönetim kurulunun da değiştiği iddialar arasında.

AA Genel Müdürü Şenol Kazancı’nın görevden alındığı iddia edildi!

31 Mart yerel seçiminde tartışmalara neden olacak kararlar alan ve seçim sonuçlarını yaklaşık 15 saat boyunca yayınlamayan Anadolu Ajansı Genel Müdürü Şenol Kazancı’nın görevden alındığı Kazancı’nın yerine TRT World’den Serdar Karagöz’ün atandığı iddia edildi.

Haber, Tele1 ve Odatv’nin yanı sıra birçok medya organında da yer aldı.

Söz konusu haberlerden sonra Serdar Karagöz’ün kişisel Twitter hesabını kapattığı görüldü.

aa-genel-muduru-senol-kazanci-nin-gorevden-alindigi-iddia-edildi-861701-1.

GAZETECİLERİ FİŞLEYEN RAPORDAKİ İSİM

Ensonhaber ise Anadolu Ajansı’nda bütün yönetim kurulu değiştiğini öne sürdü. Habere göre yeni yönetim kurulu Serdar Karagöz, Doç. Dr. İsmail Çağlar, Doç. Dr. Yusuf Özkır, Prof. Dr. Hasan Nuri Yaşar ve Büşra Karaduman Aktuna’dan oluştu.

Doç. Dr. İsmail Çağlar aynı zamanda İbrahim Kalın, Fahrettin Altun gibi isimlerin içinden çıktığı AKP’li ‘düşünce kuruluşu’ SETA’nın Toplum ve Medya Araştırmaları Direktörü olarak görev yapıyor.

Çağlar, SETA’nın Temmuz 2019’da hazırladığı “Uluslararası Medya Kuruluşlarının Türkiye Uzantıları Raporu”nu hazırlayan isimlerden de biri. Söz konusu raporda yabancı basının Türkçe servislerinde çalışan gazeteciler hedef alınmış, özgeçmişleriyle tek tek listelenerek, yaptıkları retweet’ler ve daha önce hangi gazetelerde çalıştıkları kaydedilmişti.

SERDAR KARAGÖZ KİMDİR?

aa-genel-muduru-senol-kazanci-nin-gorevden-alindigi-iddia-edildi-861705-1.

Bilgi Üniversitesinde Siyaset Bilimi lisans eğitimi alan Karagöz, aynı üniversitenin İnsan Hakları Hukuku yüksek lisans programının ardından ABD’de The New School University’de “Media Studies” alanında yüksek lisans programını tamamladı. Karagöz, ABD’de bulunduğu dönemde “The New York Times Syndication” departmanında çalıştı.

Turkuvaz Medya Grubu bünyesinde BM Diplomasi Muhabirliği ve grubun New York temsilciliğini yapan Karagöz, 2013’te Sabah Gazetesi Dış Haberler Müdürü olarak Türkiye’ye döndü.Karagöz,

“Daily Sabah” gazetesini 2014 yılında kurdu ve Genel Yayın Yönetmenliğini üstlendi.
Serdar Karagöz, 2018’den bu yana TRT World ve TRT Arabi kanallarını bünyesinde barındıran TRT Uluslararası Haber Kanalları Genel Yayın Yönetmenliği görevini yürütüyordu.

‘FUAT AVNİ’NİN ARKADAŞI

Odatv, AA’daki gelişme ile ilgili haberinde Karagöz’ün, Fuat Avni hesabının yöneticilerinden biri olduğu iddia edilen Aydoğan Vatandaş ile geçmişte yakın arkadaş olduğunu hatırlattı.

aa-genel-muduru-senol-kazanci-nin-gorevden-alindigi-iddia-edildi-861706-1.
Fotoğraf: Odatv

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir