49 yıl önce uçak kazasından kurtulan adam: Arkadaşlarımızın cesetlerini yemek zorunda kaldık

49 yıl önce geçirdiği uçak kazasından sağ çıkan Jose Coche Luis Inciarte, hayatta kalmak için kazada ölen arkadaşlarının cansız bedenlerini yemek zorunda kaldıklarını anlattı.

49 yıl önce uçak kazasından kurtulan adam: Arkadaşlarımızın cesetlerini yemek zorunda kaldık

49 yıl önce Şili’den Arjantin’e giden uçak And Dağları’na çarpmış, hayatta kalan 16 kişiden biri de Jose Coche Luis Inciarte olmuştu.

Uruguay’da yaşayan Jose ‘Coche’ Luis Inciarte, 72 günlük hayata kalma savaşını İngiliz medyasına anlattı.

DHA’nın haberine göre Uruguay’dan İngiltere’deki televizyon programına katılan José Luis ‘Coche’ Inciarte, geçirdikleri uçak kazasının ardından hayatta kalabilmek için kazada ölen arkadaşlarının cesetlerini yemek zorunda kaldıkları anları anlattı.

“BU ACI BUGÜN BENİMLE YAŞAMIYOR”

Talihsiz kazada hayatta kalan Inciarte, arkadaşlarının etini yiyebilmek için büyük bir enerji ve zihin çabası harcadığını kaydederken, bu acının artık onunla yaşamadığını ifade etti.

“And Dağları hakkında tabii ki düşünüyorum. Unutmak mümkün değil ama artık bu durum hayatımın bir parçası değil” diyen Inciarte, “Bu acı bugün benimle yaşamıyor. Hayatta kalmak istiyorsan başka seçenek yoktu. Bir toplantı yaptık ve bunu yapıp yapmamayı tartıştık. Yapmamak ölmek anlamına geliyordu ve herkes yemeye karar verdi.” şeklinde konuştu.

Inciarte’nin hikayesi, 1993 yapımı Alive filminde anlatılırken, Coche filmde anlatılanların tamamının doğru olduğunu kaydetti.

NE OLMUŞTU?

Jose ‘Coche’ Luis Inciarte 3 Ekim 1972 yılında Santiago’dan Montevideo’ya seyahat ettiği sırada sisle kaplı And Dağları’na çarpan Uruguay Hava Kuvvetleri’nin 571 sefer sayılı uçakta bulunan 45 yolcudan biriydi. Amerikan futbol takımı Old Christians ile birlikte seyahat eden Inciarte kazada kurtulan 16 kişinin arasındaydı. İnciarte ve arkadaşları hayatta kalmak için ölen arkadaşlarını yemek zorunda kaldı. Yaşananlar, 1993 yılında ‘Alive’ adlı filme konu oldu.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir